LLQBA201616T220M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 105 mA 1Ohm 0806 (2016 Metric)
LLQBA201616T220M
DigiKey Part Number
587-LLQBA201616T220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLQBA201616T220M
Description
FIXED IND 22UH 105MA 1 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1Ohm
Series
Frequency - Self Resonant
16MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0806
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)