LB3218T221M
DigiKey Part Number
587-LB3218T221MTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LB3218T221MCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LB3218T221MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LB3218T221M
Description
FIXED IND 220UH 80MA 5.4 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 80 mA 5.4Ohm 1207 (3218 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LB3218T221M Models
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
5.4Ohm
Series
Frequency - Self Resonant
5MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
252 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1207 (3218 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1207 (3218 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)