HMK316B7683MLHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
HMK316B7683MLHT
DigiKey Part Number
587-HMK316B7683MLHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK316B7683MLHT
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
HMK316B7683MLHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)