HMK316B7334MLHT
DigiKey Part Number
587-HMK316B7334MLHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMK316B7334MLHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMK316B7334MLHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK316B7334MLHT
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1206
Detailed Description
0.33 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
HMK316B7334MLHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)