HMK107B7103KAHT
DigiKey Part Number
587-HMK107B7103KAHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMK107B7103KAHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMK107B7103KAHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK107B7103KAHT
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HMK107B7103KAHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)