HMF325B7224MNHT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Knowles Syfer
0.22 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
HMF325B7224MNHT
DigiKey Part Number
587-HMF325B7224MNHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMF325B7224MNHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMF325B7224MNHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMF325B7224MNHT
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
HMF325B7224MNHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)