HMF316B7474KLHT
DigiKey Part Number
587-6489-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6489-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6489-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMF316B7474KLHT
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
Detailed Description
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
HMF316B7474KLHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)