HMF316B7104MLHT is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
TDK
0.1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
HMF316B7104MLHT
DigiKey Part Number
587-HMF316B7104MLHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMF316B7104MLHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMF316B7104MLHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMF316B7104MLHT
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
HMF316B7104MLHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)