HMF212B7223MGHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Knowles Syfer
KEMET
0.022 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
HMF212B7223MGHT
DigiKey Part Number
587-HMF212B7223MGHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMF212B7223MGHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMF212B7223MGHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMF212B7223MGHT
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
HMF212B7223MGHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)