EMK325B7475KNHT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2 000
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 249
In Stock: 766
Samsung Electro-Mechanics
Similar
In Stock: 940
Similar
4.7 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)