EMF107B7104MAHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 51 590
Datasheet
KEMET
Murata Electronics
Murata Electronics
Walsin Technology Corporation
0.1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
EMF107B7104MAHT
DigiKey Part Number
587-EMF107B7104MAHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-EMF107B7104MAHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-EMF107B7104MAHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMF107B7104MAHT
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
EMF107B7104MAHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)