BRL3225T2R2M
DigiKey Part Number
587-2165-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-2165-1-ND - Cut Tape (CT)
587-2165-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BRL3225T2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 1.6A 78 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 78mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
BRL3225T2R2M Models
DC Resistance (DCR)
78mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
150MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Current - Saturation (Isat)
1.85A