XXDBPLNAOF-38.400000
DigiKey Part Number
1664-XXDBPLNAOF-38.400000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-XXDBPLNAOF-38.400000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-XXDBPLNAOF-38.400000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XXDBPLNAOF-38.400000
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance
12pF