XXACCLNANF-48.000000
DigiKey Part Number
1664-XXACCLNANF-48.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-XXACCLNANF-48.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-XXACCLNANF-48.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XXACCLNANF-48.000000
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz ±20ppm Crystal 8pF 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
48 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)