X3LEELNANF-50.000000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
50 MHz ±30ppm Crystal 6pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
X3LEELNANF-50.000000
DigiKey Part Number
1664-X3LEELNANF-50.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-X3LEELNANF-50.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-X3LEELNANF-50.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X3LEELNANF-50.000000
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
50 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)