X3DBBCNANF-26.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
ECS Inc.
In Stock: 22
Jauch Quartz
Jauch Quartz
Parametric Equivalent
EPSON
26 MHz ±10ppm Crystal 12pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
X3DBBCNANF-26.000000
DigiKey Part Number
X3DBBCNANF-26.000000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X3DBBCNANF-26.000000
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)