OYKTGLJANF-24.000000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 459
Datasheet
In Stock: 500
QST
In Stock: 1 792
Shenzhen SCTF Electronics
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
OYKTGLJANF-24.000000
DigiKey Part Number
1664-OYKTGLJANF-24.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-OYKTGLJANF-24.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-OYKTGLJANF-24.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OYKTGLJANF-24.000000
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
7mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)