NA-10M-2404 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
10 MHz OCXO LVTTL Oscillator 5V 6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
NA-10M-2404
DigiKey Part Number
NA-10M-2404-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NA-10M-2404
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVTTL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±5ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Box
Current - Supply (Max)
800mA
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.015" L x 1.015" W (25.78mm x 25.78mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)