XLI98-10-10-2.25
DigiKey Part Number
1168-XLI98-10-10-2.25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLI98-10-10-2.25
Description
XL25 CERAMIC 10X10MM W/LI98C ADH
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) Ceramic Heat Spreader
Category
Attachment Method
Thermal Tape, Adhesive (Included)
Mfr
Shape
Square
Series
Length
0.394" (10.00mm)
Packaging
Box
Width
0.394" (10.00mm)
Part Status
Obsolete
Fin Height
0.089" (2.25mm)