XL25D-TO3P-25-20-1
DigiKey Part Number
1168-XL25D-TO3P-25-20-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XL25D-TO3P-25-20-1
Description
CERAMIC HEAT SPREADER 25X20X1MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-3P Ceramic Heat Spreader
Category
Shape
Rectangular
Mfr
Length
0.984" (25.00mm)
Series
Width
0.787" (20.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.039" (1.00mm)