XL25-40-40-3.0
DigiKey Part Number
1168-XL25-40-40-3.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XL25-40-40-3.0
Description
XL25 CERAMIC BOARD 40X40X3MM
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) Ceramic Heat Spreader
Category
Shape
Square
Mfr
Length
1.575" (40.00mm)
Series
Width
1.575" (40.00mm)
Packaging
Box
Fin Height
0.118" (3.00mm)