TG-APC94-150-150-2.5-0
DigiKey Part Number
1168-TG-APC94-150-150-2.5-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-APC94-150-150-2.5-0
Description
THERM PAD 150MMX150MM RED
Detailed Description
Thermal Pad Red 150.00mm x 150.00mm Square
Category
Outline
150.00mm x 150.00mm
Thickness
0.0980" (2.489mm)
Packaging
Bulk
Color
Red
Thermal Conductivity
4.2W/m-K