TG-A6200-20-20-2.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-20-20-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-20-20-2.0
Description
THERM PAD 20MMX20MM BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Blue 20.00mm x 20.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
20.00mm x 20.00mm
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Blue
Usage
Multi
Thermal Conductivity
6.2W/m-K