TG-A2030-100-100-3.0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
t-Global Technology
In Stock: 112
Datasheet
Thermal Pad White 100.00mm x 100.00mm Square Tacky - Both Sides
TG-A2030-100-100-3.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A2030-100-100-3.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A2030-100-100-3.0
Description
THERM PAD 100MMX100MM WHT
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.118" (3.00mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Silicone Elastomer
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Box
Color
White
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
2.0W/m-K
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
100.00mm x 100.00mm