T62-2-150-150-0.2
DigiKey Part Number
1168-T62-2-150-150-0.2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T62-2-150-150-0.2
Description
THERM PAD 150MMX150MM W/ADH
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black 150.00mm x 150.00mm Square Adhesive - One Side
Category
Material
Graphite
Manufacturer
t-Global Technology
Adhesive
Adhesive - One Side
Series
Backing, Carrier
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Packaging
Box
Color
Black
Part Status
Active
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Type
Graphite-Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Purchase
Outline
150.00mm x 150.00mm
Base Product Number
Thickness
0.0080" (0.203mm)