T62-100-100-0.13
DigiKey Part Number
1168-T62-100-100-0.13-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T62-100-100-0.13
Description
THERM PAD 100MMX100MM BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black 100.00mm x 100.00mm Square
Category
Thickness
0.0050" (0.127mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Graphite
Series
Color
Black
Packaging
Box
Thermal Conductivity
20W/m-K
Part Status
Active
Shelf Life
36 Months
Type
Graphite-Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Purchase
Shape
Square
Base Product Number
Outline
100.00mm x 100.00mm