PH3-100-100-0.21-1A
DigiKey Part Number
1168-1386-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PH3-100-100-0.21-1A
Description
IR HEAT SPREADER/EMITTER W/ADH
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) Copper Heat Spreader
Category
Shape
Square
Mfr
Length
3.937" (100.00mm)
Series
Width
3.937" (100.00mm)
Packaging
Box
Fin Height
0.008" (0.21mm)