PCM20G-400-300-0.18
DigiKey Part Number
1168-PCM20G-400-300-0.18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCM20G-400-300-0.18
Description
THERM PAD 400X300MM GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 400.00mm x 300.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0071" (0.180mm)
Color
Gray
Thermal Conductivity
2.0W/m-K
Rectangular
Base Product Number
Outline
400.00mm x 300.00mm