PCM20B-400-300-0.18
DigiKey Part Number
1168-PCM20B-400-300-0.18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCM20B-400-300-0.18
Description
THERM PAD 400X300MM BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black 400.00mm x 300.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0071" (0.180mm)
Box
Backing, Carrier
Aluminum Foil
Color
Black
Thermal Conductivity
2.5W/m-K
Outline
400.00mm x 300.00mm