LI98CN-100-100-0.18
DigiKey Part Number
1168-LI98CN-100-100-0.18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI98CN-100-100-0.18
Description
THERM PAD 100MMX100MM W/ADH WHT
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 100.00mm x 100.00mm Square Adhesive - Both Sides
Category
Material
Acrylic Elastomer
Manufacturer
t-Global Technology
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Box
Color
White
Part Status
Not For New Designs
Thermal Conductivity
2.1W/m-K
Type
Tape, Roll
Shelf Life
12 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Purchase
Outline
100.00mm x 100.00mm
Base Product Number
Thickness
0.0070" (0.178mm)