RR0510P-1372-D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Direct
YAGEO
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 269
Panasonic Industry
Vishay
YAGEO
13.7 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
RR0510P-1372-D
DigiKey Part Number
RR05P13.7KDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RR0510P-1372-D
Description
RES SMD 13.7KOHM 0.5% 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
RR0510P-1372-D Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)