RG3216P-8063-B-T1 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
Upgrade
YAGEO
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Similar
Vishay Dale Thin Film
Similar
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
806 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG3216P-8063-B-T1
DigiKey Part Number
RG32P806KBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG3216P-8063-B-T1
Description
RES SMD 806K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RG3216P-8063-B-T1 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)