RG3216P-59R0-B-T1 is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Similar
Vishay Dale Thin Film
Similar
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
59 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG3216
RG3216P-59R0-B-T1
DigiKey Part Number
RG32P59BTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG3216P-59R0-B-T1
Description
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RG3216P-59R0-B-T1 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)