RG3216P-4223-B-T5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RG3216P-4223-B-T5 |
Description | RES SMD 422K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 422 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RG3216P-4223-B-T5 Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) |