RG3216P-1650-B-T5 is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
165 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG3216P-1650-B-T5
DigiKey Part Number
RG3216P-1650-B-T5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG3216P-1650-B-T5
Description
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RG3216P-1650-B-T5 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)