RG1608V-3921-B-T5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
Vishay Dale
3.92 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG1608V-3921-B-T5
DigiKey Part Number
RG1608V-3921-B-T5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG1608V-3921-B-T5
Description
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RG1608V-3921-B-T5 Models
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)