RG1608N-5622-W-T1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
56.2 kOhms ±0.05% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG1608N-5622-W-T1
DigiKey Part Number
RG1608N-5622-W-T1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG1608N-5622-W-T1
Description
RES SMD 56.2K OHM 1/10W 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RG1608N-5622-W-T1 Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)