RG1005N-271-W-T5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
270 Ohms ±0.05% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG1005N-271-W-T5
DigiKey Part Number
RG1005N-271-W-T5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG1005N-271-W-T5
Description
RES SMD 270 OHM 0.05% 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
RG1005N-271-W-T5 Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)