PAT0816-C-10DB-T5
DigiKey Part Number
408-2208-2-ND - Tape & Reel (TR)
408-2208-1-ND - Cut Tape (CT)
408-2208-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAT0816-C-10DB-T5
Description
0816 CHIP ATTENUATOR 10DB
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 10dB 0 Hz ~ 10 GHz 50 Ohms 64mW 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PAT0816-C-10DB-T5 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Attenuation Value
10dB
Manufacturer
Susumu
Frequency Range
0 Hz ~ 10 GHz
Series
Power (Watts)
64mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Impedance
50 Ohms