PAT0510S-C-8DB-T10
DigiKey Part Number
PAT05S8TR-ND - Tape & Reel (TR)
PAT05S8CT-ND - Cut Tape (CT)
PAT05S8DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAT0510S-C-8DB-T10
Description
RF ATTENUATOR 8DB 50OHM 0402
Detailed Description
RF Attenuators 8dB 0 Hz ~ 10 GHz 50 Ohms 32mW 0402 (1005 Metric)
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 10 GHz
Power (Watts)
32mW
Impedance
50 Ohms