CPA2512Q3R30FS-T10
DigiKey Part Number
CPA25Q3.3TR-ND - Tape & Reel (TR)
CPA25Q3.3CT-ND - Cut Tape (CT)
CPA25Q3.3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPA2512Q3R30FS-T10
Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 16W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 Ohms ±1% 16W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CPA2512Q3R30FS-T10 Models
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)