SXT22418FE48-27.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT22418FE48-27.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT22418FE48-27.000M
Description
CRYSTAL 27.000M 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz ±10ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
27 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)