SXT22412FC48-38.400M
DigiKey Part Number
2388-SXT22412FC48-38.400M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT22412FC48-38.400M
Description
CRYSTAL 38.400MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT22412FC48-38.400M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)