SXO53P3D481-148.500M
DigiKey Part Number
2388-SXO53P3D481-148.500M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO53P3D481-148.500M
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
148.5 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
80mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)