SWS14412D48A-32.768K
DigiKey Part Number
5173-SWS14412D48A-32.768KTR-ND - Tape & Reel (TR)
5173-SWS14412D48A-32.768KCT-ND - Cut Tape (CT)
5173-SWS14412D48A-32.768KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWS14412D48A-32.768K
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 50 kOhms 4-SOJ, 2.29mm pitch
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
4-SMD (10.4x4.06)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.142" (3.60mm)
Load Capacitance
12.5pF