XZDGK55W10MAV-3HTA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XZDGK55W10MAV-3HTA |
Description | LED GREEN CLEAR CHIP SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Green 525nm LED Indication - Discrete 3V 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Test 10mA |
Mfr | Viewing Angle 30° |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Wavelength - Dominant |
Part Status Active | Wavelength - Peak 515nm |
Color | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Lens Color Colorless | Supplier Device Package |
Lens Transparency Clear | Size / Dimension 3.20mm L x 1.60mm W |
Lens Style Round with Domed Top | Height (Max) 2.00mm |
Lens Size 1.60mm Dia | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3V |