CDRR75NP-221MC is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
In Stock: 0
TDK
In Stock: 0
Datasheet
220 µH Shielded Inductor 540 mA 721mOhm Max Nonstandard
CDRR75NP-221MC
DigiKey Part Number
308-1678-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRR75NP-221MC
Description
FIXED IND 220UH 540MA 721 MOHM
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
290mA
DC Resistance (DCR)
721mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.272" L x 0.272" W (6.90mm x 6.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)