Image for CDRR128NP-151MC is not available
CDRR128NP-151MC
DigiKey Part Number
308-CDRR128NP-151MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRR128NP-151MC
Description
FIXED IND 150UH 1.6A 238 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 238mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.6A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
238mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.480" L x 0.480" W (12.20mm x 12.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)