CDRH74NP-331MC-B
DigiKey Part Number
308-1511-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1511-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1511-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH74NP-331MC-B
Description
FIXED IND 330UH 320MA 1.86 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µH Shielded Inductor 320 mA 1.86Ohm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.86Ohm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)