CDRH127NP-102MC
DigiKey Part Number
308-2293-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-2293-1-ND - Cut Tape (CT)
308-2293-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH127NP-102MC
Description
FIXED IND 1MH 550MA 1.82 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 mH Shielded Inductor 550 mA 1.82Ohm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.82Ohm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)